Evropska vas 2012/13

Tudi v tem šolskem letu naša šola sodeluje v projektu Evropska vas. Letos poglabljamo znanja o naši sosednji državi Madžarski. Pri različnih predmetih spoznavamo bogastvo njenih naravnih, gospodarskih, zgodovinskih in kulturnih značilnosti.
Kako zveni madžarska himna? Kakšne barve je njihova zastava? Kateri je
najbolj znan madžarski ljudski ples? Kakšnega okusa je tradicionalna
madžarska jed?  Kako po madžarsko pozdravimo in se zahvalimo?
To je le nekaj vprašanj, na katera naši učenci poznajo odgovore.
Pri pouku, na interesnih dejavnostih in v podaljšanem bivanju so nastali
plakati in številni izdelki, ki jih bomo razstavili na naši stojnici v mestu in sicer
na sklepni prireditvi Evropske vasi, ki bo 8. 5. 2013. Takrat bodo na odru
nastopili tudi naši petošolci s plesno točko.

ZAKLJUČEK EVROPSKE VASI

8. 5. 2013 je na Krekovem trgu med 11. in 15. uro potekala zaključna prireditev projekta Evropska vas.
Učenci naše šole so uspešno predstavili celoletno delo in pridobivanje znanja s številnimi izdelki na stojnici in plesnim nastopom na odru. Obiskovalcem so prijazno predstavili Madžarsko s plakati, tradicionalnimi jedmi in zanimivimi izdelki. Vabljeni k ogledu fotografij objavljenih na naši spletni strani.
Hvala vsem, ki ste prispevali k uspešnemu zaključku projekta!